Zdrowie i żywienie

- Nasze programy ochrony zdrowia i żywienia -

Argentyna: stołówki socjalne

Przeżycie tysięcy mieszkańców Buenos Aires zależy od otrzymania codziennej porcji zupy ze stołówek socjalnych. Wolontariat za Granicą współpracuje ze stołówkami położonymi w okolicach dzielnicy La Boca, w których zawsze są potrzebne dodatkowe ręce do pracy. Wolontariusze przygotowują i wydają posiłki dla setek rodzin, które korzystają z nich codziennie, ustawiają stoliki i wykonują prace porządkowe.

Więcej informacji, w tym o zakwaterowaniu i kosztach wyjazdu można znaleźć na stronie poświęconej programom w Argentynie.

Ekwador: program terenowy

Nieprawidłowe odżywianie się, prowadzące do niedożywienia, otyłości, cukrzycy, anemii i innych poważnych chorób zostało uznane za poważny problem w Ekwadorze. Uczestnicy programu będą się zajmować pracą w terenie, pomagać przy organizowaniu warsztatów i szkoleń na temat nawyków żywieniowych, m. in. w szkołach, na targach ulicznych i domach opieki.

Więcej informacji, w tym o zakwaterowaniu i kosztach wyjazdu można znaleźć na stronie poświęconej programom w Ekwadorze.

Filipiny: zwalczanie niedożywienia dzieci

Wolontariusze współpracują z specjalistami przy pozyskiwaniu danych statystycznych na temat sposobów odżywiania się w wybranej wiosce, a następnie pomagają wdrażać programy poprawiające jakość diety. Praca może polegać na ważeniu dzieci i zabawie z nimi, na udzielaniu nieformalnych lekcji odżywiania się lub rozwijaniu projektów i opracowywaniu nowych planów żywieniowych.

Więcej informacji, w tym o zakwaterowaniu i kosztach wyjazdu można znaleźć na stronie poświęconej programom na Filipinach.