- Nasze programy budownictwa społecznego -

Argentyna: program w Patagonii

W okresie wakacji w Ameryce Południowej, od listopada do kwietnia wolontariusze mogą pomagać przy budowie i remontach szkół oraz zajęciach z dziećmi. Zadania mogą polegać na udzielaniu korepetycji, warsztatach z dziećmi, pracach na gospodarstwie, remontach, budowie i innych zajęciach w miejscowej szkole. Wolontariat w Patagonii jest wspaniałym miejscem dla osób zainteresowanych poznaniem tej niezwykłej, nieskażonej cywilizacją części świata.

Programy odbywają się w okolicach El Bolson, miasteczka w prowincji Rio Negro.

Więcej informacji, w tym o zakwaterowaniu i kosztach wyjazdu można znaleźć na stronie poświęconej programom w Argentynie.

Ekwador: budowy i remonty szkół

Bardzo potrzebna jest pomoc wolontariuszy przy bieżących projektach budowy szkół na terenie całego kraju. Celem jest poprawa infrastruktury i podniesienie standardu placówek poprzez budowę lub remontowanie łazienek, jadalni, czy pomieszczeń lekcyjnych. Uczestnicy pracują w Quito, na wybrzeżu w okolicach Puerto Lopez lub w górach koło Ibarra. Możliwe jest połączenie tego programu z uczeniem w tej samej szkole.

Więcej informacji, w tym o zakwaterowaniu i kosztach wyjazdu można znaleźć na stronie poświęconej programom w Ekwadorze.

Filipiny: domy dla ofiar tajfunu

Chcemy pomóc rodzinom, które straciły swoje domy i nie mają funduszy na ich odbudowę. Są to głównie mieszkańcy okolic Taclobanu, z bardzo niskim dochodem, często ze społeczności wiejskich. Naszym celem jest budowa trwałych i odpornych domów, które zapewnią im schronienie w nadchodzących latach. Zadania wolontariuszy będą dostosowane do potrzeb konkretnej budowy i okolicy, w których jest prowadzona. Uczestnicy mogą się spodziewać kopania i stawiania fundamentów, stawiania słupów wzmacniających, kładzenia pustaków, konstrukcji dachowych oraz prac wykończeniowych.

Więcej informacji, w tym o zakwaterowaniu i kosztach wyjazdu można znaleźć na stronie poświęconej programom na Filipinach.

Ghana: budowy społeczne

Czasami najlepszym sposobem, w jaki może pomagać wolontariusz, jest asystowanie innym osobom wykonującym ciężką pracę. Programy na budowach dają możliwość zobaczenia wymiernych efektów swojej pracy. Wolontariusze pomagają wykwalifikowanym budowlańcom przy wznoszeniu szkół, sierocińców i ośrodków socjalnych w różnych regionach kraju. Do uczestnictwa w programie nie jest konieczne doświadczenie budowlane, chociaż takie umiejętności mogą się przydać. Niezbędna jest natomiast dobra forma fizyczna.

Więcej informacji, w tym o zakwaterowaniu i kosztach wyjazdu można znaleźć na stronie poświęconej programom w Ghanie.