Wolontariaty

 

maasai1Jeśli masz ochotę na zdobycie unikalnych doświadczeń i wyjątkową podróż, rozważ wyjazd na zagraniczny wolontariat. Dzięki niemu będziesz mieć okazję nie tylko zwiedzić egzotyczny kraj, ale także pomóc jego mieszkańcom. Zanurzysz się w kulturze zwiedzanego kraju, poznasz mieszkających tam ludzi i zobaczysz, jak wygląda ich życie na co dzień.

Wolontariat za Granicą i macierzysta organizacja Experiential Learning International zapraszają Cię na te wyjazdy. Masz do wyboru kilkaset programów w 25 krajach na 4 kontynentach. Naszymi partnerami są lokalne organizacje społeczne, które działają w swoim środowisku i regionie, a ze względu na skromne środki jakimi dysponują, potrzebują pomocy wolontariuszy. Najpopularniejsze projekty polegają na opiece nad dziećmi w sierocińcach, uczeniu dzieci podstaw języka angielskiego, uczestnictwie w kampaniach profilaktyki chorób, zwalczaniu dyskryminacji kobiet, pracy w schroniskach dla ofiar przemocy, udzielaniu pomocy medycznej i okołomedycznej, ochronie środowiska czy opiece nad egzotycznymi zwierzętami. Przykładowo możesz spędzać czas z dziećmi w domu dziecka na Filipinach, uczyć w szkole wiejskiej w Ghanie, opiekować się słoniami w obozie szkoleniowym w Tajlandii, pomagać Masajom w Tanzanii albo chronić ginące gatunki zwierząt na Galapagos. Możliwości są setki.

W zależności od miejsca, programy mogą trwać dowolną ilość czasu, od 2 tygodni do roku. Wybierz kraj na mapie i zacznij planować Twoją podróż! Jeśli interesuje cię konkretna dziedzina, możesz wyszukiwać w tematycznym menu na tej stronie.

Gdzie mogę pojechać?

 

World Map Meksyk Nepal RPA Gwatemala Nikaragua Kostaryka Ekwador Peru Brazylia Chile Argentyna Hiszpania Polska Ghana Uganda Kenia Tanzania Indie Tajlandia Wietnam Bali Filipiny Benin