• header-01
  • header-02
  • header-03
  • header-04
  • header-05
  • header-06a
  • header-07
  • header-08

Szczegóły

 

Zakwaterowanie:

Uczestnicy mogą wybrać pomiędzy pobytem u rodziny goszczącej, apartamentem studenckim (dostępnym w miesiącach letnich) lub zorganizować własne zakwaterowanie.

- Rodziny goszczące zapewniają uczestnikom osobny pokój, 2 posiłki dziennie i pranie. Rodziny w tym przypadku mogą oznaczać małżeństwa z dziećmi, bezdzietne pary, osoby samotne lub niekiedy studentów, którzy mają wolny pokój. Jeśli masz jakieś preferencje, prosimy je podać w kwestionariuszu.

- Zakwaterowanie w apartamencie studenckim oznacza mieszkanie w towarzystwie innych uczestników, nie więcej niż 3 osób, w standardzie studenckim. Uczestnicy mają swoje pokoje, ze wspólnym pokojem dziennym, łazienką i kuchnią. Wszystkie apartamenty posiadają dostęp do Internetu. Ta forma zakwaterowania nie zapewnia wyżywienia – kuchnia jest wyposażona i można przygotowywać posiłki samemu. Apartamenty są dostępne od początku czerwca do połowy września, rzadziej w trakcie roku akademickiego. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po Dublinie z Ryanem, który mieszkał w jednym z apartamentów – obejrzyj tutaj.

Rozpoczęcia programów:

W trakcie roku programy rozpoczynają się w każdy poniedziałek. Zakwaterowanie zawsze zaczyna się z niedzielę.

Od maja 2014 mamy ustalone daty rozpoczęcia programów. Są to poniedziałki: 4,18 i 25 maja, 8 i 22 czerwca, 6 i 20 lipca. W sprawie późniejszych dat rozpoczęcia prosimy o kontakt. Dni świąt narodowych w Irlandii są wolne od pracy. Jeśli święto wypada w poniedziałek, program rozpoczyna się następnego dnia.

Dni wolne od pracy w Irlandii:

-1 stycznia (jeśli Nowy Rok wypada w weekend, również następny poniedziałek jest wolny od pracy)

-17 marca, dzień Św. Patryka (i następny poniedziałek, jeśli święto wypada w weekend)

- Poniedziałek Wielkanocny
- 1szy poniedziałek maja
- 1szy poniedziałek czerwca
- 1szy poniedziałek sierpnia
- ostatni poniedziałek października.

Programy nie rozpoczynają się również w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, pomiędzy 23.12-2.01.

Pobyt:

Praktyki zwykle wymagają udziału nie krótszego niż 4 tygodnie, lecz niektórzy partnerzy wymagają dłuższego zaangażowania. Obywatele UE mogą przebywać w Irlandii przez trzy miesiące. Dłuższe pobyty są możliwe m.in. w przypadku zarejestrowanych studentów i praktykantów. W razie takiej potrzeby Wolontariat za Granicą zapewnia dokumenty wymagane przez władze Irlandii.