• header-01
  • header-02
  • header-03
  • header-04

Szczegóły

 

Opłata za program zawiera:

*Materiały przed przylotem
*Odbiór z lotniska
*3-dniową orientację kulturową
*Zakwaterowanie
*Śniadania podczas orientacji
*2 posiłki u rodziny goszczącej
*24/7 dostępność lokalnego opiekuna

Opłata za program nie zawiera:

*Kosztów przelotu w obie strony
*Dojazdu na lotnisko w drodze powrotnej
*Wymaganych ubezpieczeń
*Podróży wewnątrz kraju na własną rękę
*Kosztów wizy

 

Zakwaterowanie

Uczestnicy programów w Beninie mieszkają u lokalnych rodzin. Wierzymy, że jest to najlepszy sposób na zanurzenie się w lokalnej kulturze i wyniesienie jak najbogatszych doświadczeń z podróży do innego kraju. Wszystkie rodziny goszczące są starannie weryfikowane, cieszą się poważaniem innych członków społeczności i przynajmniej jedna osoba w tej rodzinie posługuje się językiem angielskim. Pokoje mogą być jednoosobowe lub dzielone z innymi wolontariuszami i są wyposażone w zamykaną szafkę (należy zabrać własną kłódkę). Łazienki są wspólne. Uczestnicy otrzymują codziennie 2 posiłki. 

Daty przyjazdu

Orientacja rozpoczyna się w każdy poniedziałek. Wolontariusze powinni przylecieć do Akry w Ghanie lub Cotonou w Beninie (zależnie od programu) w niedzielę. 

Znajomość języka

Oficjalnym językiem w Beninie jest francuski. Do uczestnictwa w programie potrzebna jest komunikatywna znajomość tego języka. Jest możliwość podjęcia 2 lub 4-tygodniowego kursu jęz. francuskiego w Cotonou przed rozpoczęciem wolontariatu. Dodatkowo, możliwe są kursy tańca afrykańskiego i gry na bębnach. W sprawie szczegółów kursów prosimy o kontakt z nami.

Wizy

Obywatele polscy muszą posiadać wizę do Beninu. Opłata konsularna za wizę ważną 90 dni to 75 EUR. 

Wyślij zgłoszenie

Po wypełnieniu formularza zgłoszenia na naszej stronie, skontaktujemy się z Tobą i pomożemy przejść całą procedurę aplikacyjną.