Prawa człowieka

- Nasze programy ochrony praw człowieka -

Argentyna: demokracja i prawa człowieka

Osoby zainteresowane polityką i prawami człowieka mają możliwość odbycia wolontariatu lub praktyki w organizacjach pozarządowych zajmujących się promocją demokracji, zaangażowania obywatelskiego i praw człowieka. Organizacje te współpracują z rządowymi, pozarządowymi i międzynarodowymi instytucjami, mającymi na celu edukację Argentyńczyków i promowanie społeczeństwa obywatelskiego. Uczestnicy będą mieli możliwość zaangażowania włączenia się w rozwój i koordynację różnych projektów, komunikację i wspieranie ich działalności.

Więcej informacji, w tym o zakwaterowaniu i kosztach wyjazdu można znaleźć na stronie poświęconej programom w Argentynie.

Ekwador: rdzenni mieszkańcy, kobiety i dzieci

Prawa człowieka to jeden z kluczowych tematów w polityce Ekwadoru. Pomagamy organizacjom pozarządowym i instytucjom państwowym zajmującym się wdrażaniem tej polityki wśród zmarginalizowanych grup społecznych. Uczestnicy programu mogą wspierać prawa rdzennych mieszkańców, prawa kobiet, dzieci i uczestniczyć w świadczeniu usług doradztwa i wsparcia prawnego.

Więcej informacji, w tym o zakwaterowaniu i kosztach wyjazdu można znaleźć na stronie poświęconej programom w Ekwadorze.

Nepal: ograniczanie handlu kobietami i dziećmi

Co roku tysiące kobiet i dzieci pada ofiarą handlu ludźmi. Wiele z nich jest uprowadzanych z Nepalu i przemycanych przez granicę do Indii, gdzie trafiają do domów publicznych. Jest to program dla osób, które uzyskały co najmniej licencjat z powiązanej dziedziny lub posiadających doświadczenie w pracy w organizacji pozarządowej. Uczestnicy zajmują się zdobywaniem informacji, sporządzaniem raportów, ale również pracą w terenie.

Więcej informacji, w tym o zakwaterowaniu i kosztach wyjazdu można znaleźć na stronie poświęconej programom w Nepalu.

Peru: zatrudnieni jako pomoc domowa

Zatrudnieni w charakterze pomocy domowej to osoby pochodzące z wiejskich i uboższych regionów kraju, często rdzenni mieszkańcy. Ich prawa nie są dostatecznie chronione i padają ofiarą przemocy lub nadużyć. Wolontariusze pomagają w ośrodku edukacyjnym w Limie zajmującym się edukacją, szkoleniem, doradztwem prawnym i pomocą w znajdywaniu zatrudnienia. Organizacja ta stara się wspierać osoby nowo przybyłe do stolicy i organizuje sieć wsparcia. Uczestnicy mogą brać udział w szkoleniach i warsztatach, ucząc jęz. angielskiego, hiszpańskiego (jako drugiego języka), opieki nad dziećmi, gotowania, rzemiosła, zasad planowania rodziny i innych zagadnień. 

 

Więcej informacji, w tym o zakwaterowaniu i kosztach wyjazdu można znaleźć na stronie poświęconej programom w Peru.

 

RPA: pomoc dla uchodźców

Nasi partnerzy w RPA prowadzą programy opieki nad opuszczonymi, wykorzystanymi i terminalnie chorymi dziećmi oraz uchodźcami z Rwandy, Angoli i Demokratycznej Republiki Kongo. Minimalny czas uczestnictwa w programie to 2 miesiące, a ponieważ ośrodki są zlokalizowane poza miastem, konieczne są codzienne dojazdy na miejsce.

Więcej informacji, w tym o zakwaterowaniu i kosztach wyjazdu można znaleźć na stronie poświęconej programom w RPA