• india-1
  • india-2
  • india-3
  • india-4
  • india-5
  • india-6
  • india-7
  • india-8

Praktyki w Indiach

 

Praktyki/wolontariaty medyczne

ELI współpracuje ze szpitalem dobroczynnym w Chennai. Razem stworzyliśmy unikalny program staży medycznych dla studentów i kandydatów na studentów medycyny, pielęgniarstwa i stomatologii. Uczestnicy mają możliwość asystować lekarzom i pielęgniarkom w ich codziennych obowiązkach, obserwować diagnozowanie i leczenie pacjentów, a także zdobywać z pierwszej ręki wiedzę o funkcjonowaniu służb medycznych w Indiach. Osoby bez doświadczenia nie uczestniczą w leczeniu pacjentów, a jedynie asystują, odpowiednio do swoich możliwości. 
Studenci mogą być dopuszczani do pracy pod nadzorem prowadzącego lekarza i wykonywać prace komplementarne. Nasi praktykanci biorą również udział w publicznych kampaniach na rzecz promocji zdrowia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o codziennym przebiegu programu, zajrzyj na fotodziennik Olivii: Olivia's Photojournal.

Program naprawdę przewyższał moje oczekiwania. Mimo, że przyjechałam do Chennai tylko na dwa tygodnie, dowiedziałam się mnóstwa rzeczy na temat pracy szpitala, przyglądałam się leczeniu pacjentów i brałam udział w różnych kampaniach np. profilaktyki AIDS, gruźlicy i innych chorób. Pomagałam przy otwieraniu przychodni okulistycznej. Jestem pewna, że te praktyki pomogą mi dostać się na studia medyczne" - Nausheen, 2010

Wioska artystyczna

Wioska artystyczna Cholamandal została założona w 1965 roku przez grupę 30 artystów, który chcieli ożywić współczesną sztukę, a także stworzyć niezależną i samodzielną społeczność artystyczną. Wioska szybko stała się ważnym ośrodkiem artystycznym w południowych Indiach. Znajduje się około 10 km na południe od Chennai, przy wschodnim wybrzeżu. Nasi wolontariusze odwiedzający centrum artystyczne mają możliwość tworzyć wspólnie z miejscowymi artystami, pomagać przy organizacji wystaw, opracowywać strategie marketingowe, a także pracować nad własnymi pomysłami. Program dnia jest bardzo elastyczny i swobodny, oferując przestrzeń dla nieskrępowanej kreatywności.

Ze względu na wypoczynkowy charakter programu, uczestnicy preferują 2 i 4 tygodniowe pobyty. To miejsce jest doskonałym pomysłem dla osób uzdolnionych artystycznie, które poszukują inspiracji w kulturze Indii i pragną ją wykorzystać do realizacji własnych prac.

Zakwaterowanie

Mieszkanie dla gości znajduje się w głównym budynku. Zwykle przebywa tam nie więcej niż dwóch zagranicznych gości. Jest wyposażone w toaletę w zachodnim stylu, prysznic z zimną wodą i inne udogodnienia. Rekomenduje się przywiezienie pościeli lub śpiworów, poduszki, ręcznika i środka przeciw komarom. Uczestnicy programu otrzymują 3 wegetariańskie posiłki dziennie.

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo drukowane w Południowych Indiach istnieje od ponad 200 lat. Pierwszą gazetą był tygodnik Madras Courier, który zaczął ukazywać się już w 1785 roku. Dziś w Chennai wychodzi osiem dużych dzienników oraz rosnąca liczba tygodników i miesięczników. ELI współpracuje z kilkoma wydawcami w tym mieście, zapewniając uczestnikom programu zdobycie konkretnej wiedzy o szybko rozwijającym się anglojęzycznym dziennikarstwie w Chennai, a zarazem dużej porcji praktycznych umiejętności. Poprzez praktyki za granicą, uczestnicy uzyskują kontakt ze zróżnicowanymi formami dziennikarstwa na świecie i mogą zmierzyć się z międzynarodowymi wyzwaniami tego zawodu. Stażyści kończąc program posiadają portfolio własnych opublikowanych artykułów.

Aby doświadczyć Indii trzeba z nimi być, a nie tylko je zwiedzać. Jest mnóstwo rzeczy do obejrzenia, ale największe wrażenie w trakcie pobytu w Chennai zrobiły na mnie relacje między ludźmi, z którymi pracowałem w gazecie... Przynależenie do niewielkiej mniejszości, jaką w tym kraju są Amerykanie nie wpłynęło na te relacje w żaden sposób. Wiele osób dało mi przystęp do swojego prywatnego życia i myślę, że zrewanżowałem im się za to moim szerokim spojrzeniem na świat i zdrowym rozsądkiem. Polecam ten program wszystkim podróżującym do Indii lub gdziekolwiek indziej.- Nicholas, 2009

Czas trwania programu wynosi minimum 8 tygodni. Przy aplikacji wymagana jest próbka artykułu.

Uwaga: do udziału w tym programie wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie native speaker.