• header-01
  • header-02
  • header-03
  • header-04
  • header-05
  • header-06a
  • header-07
  • header-08

Irlandia

overview-1Irlandia to kraj dobrze znany Polakom. Ta wyspa kojarzy się nam z pokrytymi zielenią wzgórzami, malowniczym klifowym wybrzeżem, średniowiecznymi zamkami, celtycką muzyką i doskonałym piwem. W ostatnich latach ze względu na dostępność rynku pracy stała się też celem licznej emigracji zarobkowej i dziś jest domem dla ponad 100 tysięcy Polaków. W dużych miastach z łatwością można usłyszeć rodzimy język na ulicach i kupić w sklepach polskie produkty.

Mimo wszechobecnego kryzysu Irlandia rozwija się dynamicznie i jest siedzibą wielu międzynarodowych korporacji. Cały czas pozostaje atrakcyjnym kierunkiem dla osób, które chcą doskonalić język angielski lub zdobywać doświadczenia zawodowe podróżując po świecie.

overview-2Stolica Irlandii, Dublin, leży nad Zatoką Dublińską u ujścia rzeki Liffey. Rzeka przecina miasto na dwie części – z jednej bogatą i nowoczesną Southside, z drugiej robotniczą, uboższą Northside. Dublin to miasto turystyczne, ale też ośrodek kulturalny, akademicki i biznesowy. Obfituje w zabytki, parki, kafejki, sklepy i galerie handlowe oraz posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Pogoda w Dublinie może nie zawsze jest wymarzona, ale irlandzka atmosfera i niezliczona ilość pubów sowicie to rekompensują.

Dublin to również wyjątkowa baza dla osób zainteresowanych odbyciem praktyk międzynarodowych. Wolontariat za Granicą oferuje takie praktyki studentom, absolwentom i osobom zmieniającym ścieżkę kariery. Celem praktyk jest uzyskanie wiedzy i praktycznych umiejętności przydatnych do pracy w wybranej dziedzinie zawodowej. Są one dostosowywane do indywidualnych potrzeb uczestnika programu i zamierzonych celów do osiągnięcia.

Firmy oferujące praktyki należą do sektora prywatnego, pół-państwowego oraz usług publicznych. Dostępne programy dotyczą wielu dziedzin. Nawet jeśli nie znalazłeś na liście praktyk, jakie Cię interesują, prosimy napisz do nas, gdyż możliwe, że je dla Ciebie znajdziemy!