• india-1
  • india-2
  • india-3
  • india-4
  • india-5
  • india-6
  • india-7
  • india-8

Indie

india_temple

Subkontynent indyjski zachwyca i zadziwia przepychem wrażeń zmysłowych. Obfitość obrazów, smaków, zapachów i dźwięków porywa, przyprawiając o zawrót głowy, ale też może przytłaczać swoim nadmiarem. Indie są niezwykle zróżnicowane pod względem geograficznym, religijnym, kulturowym, językowym i obyczajowym. Zapewne z tych właśnie powodów są tak fascynujące i uważane za jedno z najciekawszych turystycznie państw świata. Indie Południowe, gdzie ELI ma swoją bazę, to zróżnicowany kulturowo obszar, gdzie ludność kultywuje wiele prastarych, niespotykanych gdzie indziej zwyczajów, ale też rozwijają się nowoczesne miasta wysokich technologii. ELI prowadzi programy w Tamil Nadu, Kerali i Karnatace.

Stan Tamil Nadu leży na południowym krańcu półwyspu indyjskiego, gdzie łączą się wody morza Arabskiego, Zatoki Bengalskiej i Oceanu Indyjskiego. Jest kolebką starożytnej kultury drawidyjskiej, uważanej za jedną z najstarszych na świecie. Kerala sąsiaduje z Tamil Nadu od zachodu. Głównie z uwagi na położenie geograficzne, ten obszar rozwijał się w pewnej izolacji od reszty kraju, co zaowocowało odmiennością kultury i tradycji. Karnataka - zwana indyjską "doliną krzemową" - jest pomostem pomiędzy północą i południem. Stolicą Karnataki jest Bangalore, miasto, w którym swoje siedziby ma wiele największych koncernów elektronicznych i technologicznych na świecie.

Być może właśnie z uwagi na swoją różnorodność, Południowym Indiom udało się uniknąć najbardziej gwałtownych konfliktów na tle etnicznym i społecznym, pojawiających się w innych częściach kraju. Turyści odwiedzający ten region mają okazję zwiedzenia starożytnych miast świątyń, zanurzenia się w kosmopolitycznym Chennai, odbycia rejsów po rozlewiskach Kerali, opalania się na przepięknych, nadmorskich plażach, zwiedzania plantacji herbaty czy wreszcie wędrowania po górach Western Ghats, gdzie wciąż jeszcze można napotkać stado dzikich słoni lub tygrysa.

Picking Tea, Munnar

Wolontariat za Granica współpracuje z różnymi organizacjami w Indiach, oferując wiele możliwości odbycia wolontariatu lub praktyk. Uczestnicy naszych programów mogą uczyć dzieci w otoczonym plantacjami herbaty miasteczku Munar, pomagać w domu dziecka na wsi w okolicach Chennai, studiować na jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów indyjskich, wziąć udział w przygotowywaniu kampanii społecznej zapobiegającej rozprzestrzenianiu się AIDS, mogą sadzić drzewa w Palani Hills i wiele, wiele więcej. Każdy z programów oferuje niezwykłe doświadczenie międzykulturowe dzięki spotkaniu ze starożytną i współczesną atmosferą Indii.