Inicjatywy Młodych

 

Nasza macierzysta organizacja, Experiential Learning International to podmiot pozarządowy, nie nastawiony na zysk. Głównymi celami statutowymi jest organizowanie projektów charytatywnych i edukacyjnych na rzecz środowisk i grup będących w potrzebie w różnych częściach świata. Zależy nam na wysyłaniu tam osób, które wesprą te projekty swoją pracą i jednocześnie będą pełnić rolę ambasadorów swojej kultury.

Z tego względu powołaliśmy do życia projekty zwane Inicjatywy Młodych ELI. Celem tych programów jest wspieranie tych, którzych potrzeby są najbardziej dramtyczne – osieroconych dzieci w krajach nisko rozwiniętych. Wybraliśmy domy dziecka, którym najbardziej chcemy pomóc i mocno obniżyliśmy ceny, kosztem naszego wynagrodzenia. Wyjazdy te oferują taki sam standard jak pozostałe i są dostępne dla wszystkich. Zapraszamy do zapoznania się z listą tych programów poniżej.

Projekty te można również wspierać finansowo, wpłacając na osobne konto bezpośrednio do ELI. Wszystkie przekazane środki (co do centa!) zostaną przekazane na fundusz wsparcia wyjeżdżających wolontariuszy. Jeśli chcesz pomóc, przekaż równowartość 2 USD lub wielokrotność tej kwoty – kliknij tutaj shopping cart. Zostaniesz przekierowany na stronę ELI, gdzie możesz dokonać takiej płatności (wybierz ELI Youth Initiatives).

Od 285 USD za 2 tygodnie z wyżywieniem i zakwaterowaiem w Nepalu!

initiative-costa-rica Kostaryka Program w przedszkolach społecznych w Liberii. Wolontariusze opiekują się niemowlętami i małymi dziećmi pomagając przy wielu czynnościach i bawiąc się z nimi. Zakwaterowanie u rodziny goszczącej.
initiative-ghana Ghana

Współpracujemy z kilkoma domami dziecka na terenie Ghany. Wolontariusze pomagają przeciążonemu personelowi ośrodka w prowadzeniu domu. Dzięki ich pomocy, sierocińce mogą przyjąć pod opiekę więcej dzieci. W każdym z nich mieszka od 20 do 100 dzieci. Zakwaterowanie u rodziny goszczącej.

initiative-kenya Kenia

Pomagamy w domu dziecka w Nakuru, Nairobi i świetlicy dla dzieci ulicy w Nakuru. Wolontariusze stają się ich mentorami i wzorami do naśladowania, zachęcając je do nauki i rozwoju. Zakwaterowanie u rodziny goszczącej.Zakwaterowanie u rodziny goszczącej.

initiative-mexico Meksyk Program w przepięknym postkolonialnym miasteczku Mérida na południu Meksyku. Tu znajdują się dobrze zarządzane państwowe domy dziecka. Praca polega na pomaganiu dzieciom osieroconym i zaniedbanym. Zakwaterowanie u rodziny goszczącej.
initiative-nepal Nepal

Nepal, mimo swojego piękna i bliskości Himalajów, zmaga się z problemem biedy i wysokiego przyrostu naturalnego. Szczegónie cierpią z tego powodu dzieci. Pomagamy w domu dziecka w Katmandu, stolicy kraju. Zakwaterowanie w domu wolontariusza w centrum miasta.

initiative-nicaragua Nikaragua

Edukacja dzieci - program pozalekcyjny dla dzieci z ubogich środowisk w Granadzie, kolonialnym mieście nad jeziorem Nikaragua. Wymagane podstawy jęz. hiszpańskiego. Zakwaterowanie u rodziny goszczącej.

 

initiative-south-africa RPA Program w domu dziecka na przedmieściach Kapsztadu. Do domu trafiają dzieci porzucone i niechciane przez własne rodziny, w tym zarażone wirusem HIV. Wolontariusze zajmują się koordynowaniem zajęć, pomaganiem w odrabianiu lekcji, opieką i dostarczaniem im emocjonalnego wsparcia. Zakwaterowanie we wspólnych aprtamentach dla wolontariuszy. 
initiative-uganda Uganda Opieka nad dziećmi w domu dziecka lub szkole w Iganga. Wolontariusze pomagają w codziennej pracy ośrodka, uczą dzieci czytania, liczenia, angielskiego, a także pracują przy remontach i rozbudowie. Zakwaterowanie u miejscowej rodziny.
initiative-vietnam Wietnam
Opieka nad niepełnosprawnymi dziećmi w domu dziecka w Sajgonie. Wolontariusze mogą tu zajmować się prawie wszystkim – od planowania aktywności, podstaw terapii zajęciowej, zabaw z dziećmi po codzienne obowiązki. Zakwaterowanie we wspólnych pokojach gościnnych.