• header-01
  • header-02
  • header-03
  • header-04
  • header-05
  • header-06
  • header-07
  • header-08

Praktyki w Chinach - Szanghaj

 

Bez względu na to, czy niedawno ukończyłeś studia, robisz przerwę w pracy zawodowej lub szukasz możliwości zdobycia kwalifikacji w swoim zawodzie, międzynarodowe praktyki w Szanghaju mogą stać się Twoją trampoliną do kariery. Wolontariat za Granicą przy współpracy z szeregiem firm i organizacji w Szanghaju, stworzył jedyne w swoim rodzaju, uszyte na miarę programy praktyk z wielu dziedzin zawodowych, od prawa, przez inżynierię aż po nauki medyczne. Uczestnicy programów będą mieszkać w jednej z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się metropolii świata, zdobywając jednocześnie cenne profesjonalne doświadczenie. Pracując pośród chińskich przedsiębiorstw, praktykanci zdobędą też umiejętności poruszania się w wielokulturowym środowisku i włączania się w międzynarodowy rynek biznesu.

Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych praktyk w Szanghaju. Jeśli nie znalazłeś na niej tego, co Cię interesuje, skontaktuj się z nami. Istnieje możliwość przygotowania programu specjalnie dla Ciebie!

Uwaga: do uczestnictwa we wszystkich praktykach konieczna jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2 (upper-intermediate).  

Biznes międzynarodowy i marketing

Szanghaj jest nie tylko największym na świecie portem kontenerowym, ale także siedzibą niezliczonej ilości przedsiębiorstw. Praktyki mogą się odbywać w niemal wszystkich dziedzinach związanych z biznesem międzynarodowym, takich jak: import/export, finanse, marketing, logistyka, konsulting, telemarketing, HR, badania rynku i inne. Uczestnicy naszych programów pracują w różnych przedsiębiorstwach i biorą udział w codziennych zadaniach, uczestnicząc w spotkaniach biznesowych, w pracach grup projektowych, prowadzą badania rynku, pomagają w tłumaczeniach i spotykają się z klientami.

Ten program może być maksymalnie dostosowany do potrzeb uczestnika. Każde podanie jest rozpatrywane indywidualnie, a praktyka zaaranżowana tak, aby jak najlepiej odpowiadała zainteresowaniom praktykanta. Do wyboru jest szereg firm, od start-upów do przedsiębiorstw średniej wielkości i międzynarodowych korporacji.

Niemal wszyscy partnerzy oferują stypendia. Warunkiem ich uzyskania jest przyjazd na co najmniej 3 miesiące.

Architektura, urbanistyka, aranżacje wnętrz

Panorama Szanghaju to niezwykły widok. Ponad historycznymi budynkami takimi jak neoklasycystyczne arcydzieło Bund i tradycyjną chińską architekturą, której przykładem są XVI-wieczne ogrody Yuan, wyrasta las nowoczesnych drapaczy chmur.

Wnętrza tych biurowców i apartamentowców odzwierciedlają najnowsze trendy w dziedzinie architektury i projektowania wnętrz, przyciągając uwagę całego świata. Uczestnicy naszych programów pragnący specjalizować się w tej branży będą asystowali specjalistom lub przejmowali część zadań projektowych, w zależności od posiadanych kwalifikacji.

Większość naszych partnerów oferuje stypendia dla wykwalifikowanych praktykantów. Warunkiem jest uczestnictwo w projekcie przez co najmniej 2 miesiące.

"Poproszono mnie o jedną lub kilka prelekcji dla moich kolegów, dotyczących mojego podejścia do projektowania wnętrz oraz rezultatów przenikania się mojej kultury i chińskich akcentów w moich pracach".  -Felix E. 2012

"Miałem okazję przyglądać się, jak wygląda prowadzenie firmy architektonicznej i byłem ciepło przyjęty przez kolegów i szefów. To było moje najlepsze doświadczenie za granicą. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy mi w tym pomogli". -Varun D. 2011 

Prawo

Osoby zainteresowane praktykami z tej dziedziny mają możliwość pracować w dużej firmie prawniczej w Chinach. Uczestnicy będą asystować specjalistom z dziedziny prawa handlu międzynarodowego, prawa imigracyjnego, prawa patentowego, podatkowego i innych specjalności. Będą wyszukiwać informacje, tłumaczyć pisma i wykonywać inne zadania. Praktyka jest niecodzienną okazją zaznajomienia się z chińskim systemem prawnym i uzyskania wglądu w zagadnienia prawa międzynarodowego. 

IT/ Projektowanie graficzne

Oferowane praktyki dotyczą programowania, tworzenia stron internetowych, analityki, rozwoju oprogramowania, zarządzania projektami. Odbywają się w różnych firmach z branży e-commerce, gier online, inżynierskich, reklamowych, zarządzających bezpieczeństwem, telekomunikacji bezprzewodowej i innych. Superwizor przydziela zadania indywidualnie każdemu z praktykantów, w oparciu o ocenę ich wiedzy i umiejętności. 

Inżynieria

Studenci i absolwenci kierunków inżynierskich mogą pracować w firmach specjalizujących się w budownictwie lądowym, mechanice, konstrukcjach stalowych, rozwoju oprogramowania, inżynierii wodno-ściekowej i elektrycznej. Uczestnicy programu będą wspierać pracowników firmy i mogą mieć szanse uczestniczenia w rozwijaniu technologii, projektowaniu i budowaniu obiektów. 

Hotelarstwo

Szanghaj, pełniąc rolę kulturowego i gospodarczego centrum Azji Wschodniej, gości co roku miliony turystów i ludzi biznesu przybywających z każdego zakątka kuli ziemskiej. Praktykanci pracują w dużych hotelach i restauracjach w tym mieście, wspierając managerów i zdobywając wiedzę o codziennych zadaniach związanych z obsługą międzynarodowego klienta i zarządzaniem personelem obiektu.